W tym miejscu znajdziecie Państwo najnowsze wiadomości związne z aktualnymi wydarzeniami w Rosti Poland. Zapraszamy dziennikarzy do kontaktu. W przypadku zainteresowania otrzymaniem bardziej szczegółowych informacji na nasz temat prosimy o kontakt. 

Rosti Poland w biuletynie Praca i Edukacja

Data publikacji: 27.03.2017

Urządzenie produkowane przez Rosti Poland poprawia oddychanie

Fiński start-up Hapella, założony z pasji do wspierania osób z problemami oddechowymi, zaprojektował innowacyjne urządzenie. Opatentowane międzynarodowo urządzenie jest w stanie poprawić oddychanie każdej osobie, szczególnie tym z przewlekłymi chorobami płuc jak astma. Rosti Poland został dedykowany do wyprodukowania tego urządzenia.

WellO2 w innowacyjny sposób wspiera nasze płuca poprzez otwieranie dróg oddechowych. Urządzenie bazuje na patencie, który łączy wdychanie ciepłej pary i wydychanie w przeciwciśnienie, które ćwiczy mięśnie płucne. WellO2 jest rekomendowane osobom z chronicznym i dręczącym problemem z oddychaniem, ale także osobom, które chrapią, osoby starsze, aktywne sportowo czy osoby pracujące głosem jak nauczyciele czy aktorzy. Rosti Poland zostało wybrane głównym dostawcą i monterem urządzenia, a zwieńczeniem współpracy było pierwsze urządzenie wyprodukowane w październiku tego roku.

Projekt WellO2 formalnie wystartował w lutym 2016 roku a Rosti, zarówno w fazie wdrażania projektu jak również przed jego alokacją, wspierało klienta swoją wiedzą i doświadczeniem poprzez:

  • optymalizację konstrukcji detali plastikowych w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów funkcjonalno - wizualnych
  • nadzorowanie projektowania i wykonania 18 narzędzi wtryskowych
  • nadzorowanie projektowania i wykonania 4 narzędzi dla komponentów BOP
  • optymalizację konstrukcji wyrobu w celu osiągnięcia jego maksymalnej funkcjonalności i bezawaryjności
  • wyszukiwanie i wskazywanie najlepszych / najbardziej niezawodnych dostawców dla komponentów BOP oraz tworzyw / barwników
  • zaprojektowanie i wykonanie linii montażowej wyrobów WellO2 w celu optymalnej realizacji procesu montażowego
  • zaprojektowanie i wykonanie (w firmach zewnętrznych) testerów funkcjonalnych wyposażonych w automatyczną rejestrację wyników
  • stworzenie i zarzadzanie łańcuchem dostaw dla ponad 60 komponentów składowych

 

„Projekt WellO2 był dla Rosti znaczącym wyzwaniem, ze względu na szeroki zakres oraz ambitny terminarz wdrożenia. Otwarta współpraca z klientem, dwustronna komunikacja i profesjonalizm obu stron pozwoliły na finalne zindustrializowanie design’u urządzenia. Podczas wdrażania projektu wystąpiło kilka większych czy mniejszych przeszkód / problemów – te jednak dzięki zaangażowaniu, wiedzy i profesjonalizmowi zespołu Rosti udało się skutecznie wyeliminować bez wpływu na termin implementacji. Od tygodnia 1642 (październik) produkujemy w Rosti innowacyjne urządzenie, którego funkcją jest poprawa wydolności oddechowej zarówno u osób z problemami zdrowotnymi (np. astma, POCHP) jak i u osób zdrowych, aktywnie uprawiających sport. Zarówno klient jak i zespół projektowy wierzy że produkt będzie hitem rynkowym, który poprawi jakość życia wielu osób.”

Rafał Borysiewicz

Lider projektu Rosti

Urządzenie puki co dostępne jest tylko na rynku Skandynawskim, jednak w tym roku, zakres sprzedaży ma zostać stopniowo powiększony na Europę. Więcej informacji odnośnie urządzenia można znaleźć na www.wello2.com.

Aby uzyskać więcej informacji o projekcie i współpracy, proszę kontaktować się z Jackiem Lubowickim, jlu@rosti.com.

Rosti produkuje urządzenie medyczne klasy 2A

Medyczne urządzenie Braster umożliwia kobietom samodzielne badanie piersi w domu i wczesne wykrywanie zmian, które mogą być złośliwymi nowotworami. Dzięki temu kobiety korzystające z urządzenia są w stanie wcześnie wykryć chorobę i podjąć leczenie. Firma Rosti od samego początku wspierała producenta urządzenia swoim doświadczeniem technologicznym i produkcyjnym, a pod koniec tego roku białostocki przetwórca wyprodukował pierwsze urządzenia, które już są dostępne w sprzedaży.

Urządzenie wykorzystuje opracowaną przez naukowców ze spółki Braster metodę termografii kontaktowej, opartą o innowacyjne matryce ciekłokrystaliczne. Matryce te pozwalają odczytywać różnice w temperaturach kobiecych piersi. Firma stworzyła specjalny program komputerowy oparty na algorytmach sztucznej inteligencji, który analizuje te różnice i na tej podstawie wnioskuje o obecności raka piersi. Ten nowoczesny sposób umożliwia kobietom wykrycie raka piersi jeszcze we wczesnym stadium, kiedy szanse na wyleczenie sięgają prawie 100 proc.

Duży wkład w rozwój projektu wniosła firma Rosti. Dzięki posiadanemu doświadczeniu specjaliści Rosti mogli zaproponować najlepsze tworzywa dla produktu, m.in. polipropylen z powierzchnią typu soft touch (miękki dotyk), oraz wdrożyć zaawansowane technologie wtryskowe, takie jak dwukomponentowy wtrysk w układzie automatycznym w formie oraz w układzie z transferem wypraski przy użyciu robota. Pracownicy Rosti nadzorowali projektowanie i stworzenie dwudziestu trzech narzędzi wtryskowych. Ponadto zainstalowano nowoczesną linię montażową wyposażoną w pełny system śledzenia, bazujący na SQL-owym systemie bazy danych, gdzie rekordy są pobierane przy pomocy czujników RFID. Do zadań Rosti należy także zarządzanie obszernym i skomplikowanym łańcuchem dostaw składającym się z ponad 40 komponentów.

Projekt Braster był dla Rosti wielkim wyzwaniem ze względu na szeroki zakres, jaki obejmował - powiedziała Anna Osakowicz-Wojtacha, lider projektu Rosti. - Współpraca z klientem była niezwykle dynamiczna i intensywna, a przy tym owocna. Każdy dzień przynosił nowe pomysły i zadania, którym udało nam się w 100 proc. sprostać. Dzięki temu, od 10 października produkujemy w naszej fabryce urządzenie medyczne klasy 2A. Rak piersi jest chorobą, która, niestety, bezpośrednio bądź pośrednio może dotknąć każdego z nas. Tym bardziej powinniśmy czuć dumę, że możemy uczestniczyć w tak ważnym przedsięwzięciu.

Współpraca między firmą Braster, Rosti i firmą projektową była bardzo owocna. Opracowanie rozwiązania, które innym mogłoby zająć lata, tej trójce zajęło dokładnie dziesięć i pół miesiąca. Było to jedno z najszybszych wdrożeń w historii - w tym czasie Braster został zaprojektowany i wyprodukowany. Już dziś można kupić go na stronie www.Braster.eu lub w wybranych aptekach.

 

Plan połączenia Rosti Bianor z Rosti Polska

Data publikacji: 18.02.2016