Historia Rosti Group

 • 1944

  Wiele lat temu, w 1944 r., dwóch ambitnych, młodych, duńskich przedsiębiorców, Rolf Fahrenholtz i Stig Jörgensen założyli firmę Rosti. Połączenie RO (lf) STI (g) okazało się bardzo opłacalnym przedsięwzięciem.

  Ale zanim do tego doszło, minęło trochę czasu. Po ukończeniu studiów w "Kobmandsskolen" w Kopenhadze, Rolf i Stig połączyli biura i poświęcali cały swój czas na handel hurtowy i sprzedaż półproduktów metalowych.

  W pewnym momencie odkryli, że choć na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na lampy biurowe, niemożliwe jest nabycie do nich gniazd. W konsekwencji jedynym rozwiązaniem było ich samodzielne wyprodukowanie.

  Tak więc, Rolf i Stig zamontowali prasę, zamówili partię proszku bakelitowego i zaczęli produkcję. Właśnie w ten sposób udało im się zrobić gniazda, których tak bardzo potrzebowali.

  Dzięki tym wydarzeniom, 20 listopada 1944 r. powołali do życia firmę Rosti. Początkowo, produkcja odbywała się na małą skalę, a firma zatrudniała siedmiu pracowników. Od tego czasu wszystko zaczęło się gwałtownie rozwijać, a produkcja nigdy potem nie była tak zróżnicowana jak wtedy: oprawy okienne, prawidła do butów, ustniki do fajek czy guziki.

 • 1946

  W 1946 r. było oczywiste, że guziki mogą być wytwarzane po niższych kosztach za pomocą wtrysku tworzywa zamiast jego wytłaczania. W następstwie tego zakupiono drugą w Danii maszynę wtryskową i rozpoczęto produkcję guzików z polistyrenu.

 • 1971

  W 1971 r. firma Rosti została przejęta przez grupę A.P. Moller - Maersk. 

 • 2010

  Natomiast w 2010 r. Rosti z oddziałami w Europie i Azji przejął koncern Nordstjernan. Przez te wszystkie lata, firma uczestniczyła w wielu fuzjach i przejęciach, dzięki czemu zgromadziliśmy potężną bazę wiedzy i doświadczenia.