AGD

Rosti Poland ma swoje korzenie w sektorze urządzeń gospodarstwa domowego. W 1997 roku zaczęliśmy działalność jako producent części plastikowych do odkurzaczy Philips a później ekspresów do kawy. W tym sektorze estetyka i funkcjonalność idą w parze. Specjalizując się w spełnianiu tych wysokich wymagań, Rosti Poland stał się liderem w produkowaniu wysokiej jakości części i urządzeń. Jesteśmy znani z ponadprzeciętnych zdolności do wykonywania wysokiej jakości elementów wizualnych – o wysokim połysku, malowanych, galwanizowanych, pokrytych tampodrukiem czy grawerowanych. Produkujemy szeroką gamę wyrobów domowego użytku takich jak urządzenia kuchenne, ekspresy do kawy, odkurzacze, systemy segregacji odpadów i konsumpcyjne produkty oświetleniowe. To właśnie dlatego globalne marki takie jak Philips, BSH Bosch-Siemens Hausgeräte, Zelmer, Brita i Vorwerk mają do nas pełne zaufanie.

Ekspresy do kawy Philips Senseo

Klient

Philips Consumer Lifestyle skupia się na poprawie jakości naszego życia poprzez nieustanne wprowadzanie innowacji. Jako światowy lider w produktach lifestyle, Philips łączy technologie z designem w rozwiązania nakierowane na ludzi, oparte o potrzeby klientów i obietnicy marki „sensu i prostoty”.

 

Wyzwanie

Philips Consumer Lifestyle zaprosił Rosti Bianor do opracowania 32 form wtryskowych do produkcji ekspresu do kawy Senseo. Czas wprowadzenia produktu na rynek stanowił wyzwanie a Philips wymagał zoptymalizowanego projektu form, aby zaoszczędzić na kosztach i pozwolić na prosty proces montażu. Wprowadzenie produktu na rynek na czas było dla Philipsa niezwykle ważne i wymagało wczesnego dopuszczenia linii produkcji masowej wewnątrz Rosti Bianor. 

 

Rozwiązanie Rosti Bianor

Rosti Bianor zaproponował wczesne zaangażowanie i stworzył wspólny zespół projektowy. Szczegółowy plan został stworzony na potrzeby opracowania i produkcji 32 form, zaaranżowania dostaw na nie-plastikowe komponenty, przygotowania linii produkcyjnych i montażowych a także zorganizowania łańcucha dostaw. Nasz zespół zdołał na czas dostarczyć wysokiej jakości narzędzia przy bliskiej współpracy z dostawcami. Inżynierowie produkcji i procesu Rosti Bianor zaczęli opracowywać procesy produkcyjne, zaproponowali rozwiązania dotyczące wstępnego montażu pewnej liczby komponentów. Rosti Bianor zainwestował w dodatkowe maszyny i wyszkolił załogę przed rozpoczęciem produkcji masowej.

 

Korzyści

Dzięki naszemu podejściu Philips mógł skutecznie wprowadzić swój produkt na rynek w zakładanym czasie. Klient miał zagwarantowane:

•      Krótki czas wprowadzenia produktu na rynek;

•      Przewidywalność: projekt dostarczony na czas i mieszczący się w ramach budżetu ;

•      Efektywną komunikację pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami ;

•      Nową jakość i estetykę ekspresu do kawy Senseo przy konkurencyjnej cenie.

(Na bazie sukcesu tego projektu, w 2012 roku Philips zaprosił Rosti Bianor do udziału w opracowaniu nowego i innowacyjnego ekspresu do kawy)

 

 

Suszarka do żywności Zelmer

Klient

Zelmer to lider rynku w sektorze małych urządzeń gospodarstwa domowego w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa Zelmer mieści się w Polsce, rozwija się intensywnie pod względem udziału w rynku i systematycznie poszerza portfolio swoich produktów.  

 

Wyzwanie

Zelmer zlecił Rosti Bianor szybkie opracowanie i wdrożenie nowej suszarki do żywności. Jako dostawca OEM, Rosti Bianor musiał konkurować z azjatyckimi firmami.

 

Rozwiązanie Rosti Bianor

Nasz zespół dostarczył kompleksowe rozwiązanie od koncepcji projektowej po wprowadzenie wyrobu na rynek. Dzięki inżynierom form Rosti Bianor, wszystkie precyzyjne narzędzia zostały wykonane na czas i w ramach budżetu. Zespół logistyczny Rosti Bianor stworzył niezawodny łańcuch dostaw nie-plastikowych elementów. Dział produkcji i montażu dostarczył pierwsze w pełni przetestowane urządzenia na rynek przed zakładanym terminem.

 

Korzyści

Zespół projektowy Rosti Bianor zapewnił bliską współpracę z klientem. Dobrze opracowany projekt zaowocował wprowadzeniem na rynek wysokiej klasy suszarki do żywności. Produkt ten zapisał się jako kolejny udany rozdział we współpracy pomiędzy Rosti Bianor a Zelmer.