Produkty dla dzieci

Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo i komfort dziecka. Ma to swoje odzwierciedlenie przy wyborze przez rodziców butelki, wózka lub jakiegokolwiek innego produktu dla swojego dziecka. Dla Rosti Poland, opracowywanie produktów dla dzieci oznacza uważne dobieranie materiałów, bezpieczny projekt i produkcję bez wad. Jako zaufany partner jesteśmy odpowiedzialni za dostarczenie produktu na rynek. Przy wybieraniu fotelika samochodowego lub wózka, wiarygodność dostawcy, jego dokładność gwarantują bezpieczeństwo produktu.

Klient

Graco to lider rynku produktów dziecięcych. Newell Rubbermaid, firma macierzysta Graco, to amerykański globalny lider w obszarze produktów konsumenckich i komercyjnych mających wpływ na życie milionów ludzi, tam gdzie pracują, żyją i bawią się. W ramach nowej globalnej strategii , Newell Rubbermaid zdecydował o położeniu większego nacisku na obszary rozwoju produktów i źródeł zaopatrzenia.

Wyzwanie: Najbezpieczniejszy fotelik dziecięcy

Po intensywnych poszukiwaniach europejskiego partnera, Graco wybrało Rosti Poland ze względu na zbieżność kulturową i nasze możliwości. Wyzwaniem dla Rosti Poland było zbudowanie najbezpieczniejszego fotelika (Belogic) na europejskim rynku. Fotelik musiał spełniać najostrzejsze skandynawskie standardy bezpieczeństwa produktu a także standardy przemysłowe. Rosti Poland był zaangażowany w projekt od najwcześniejszego etapu opracowywania fotelika. Zaangażowanie Rosti Poland nie ograniczało się jedynie do plastikowych części, obejmowało także opracowanie i dostarczenie metalowej ramy wsporczej potrzebnej do odwróconego montażu siedzenia zgodnie ze skandynawskimi przepisami bezpieczeństwa. Działając jako producent OEM, Rosti Poland opracował i zarządzał łańcuchem zaopatrzenia, produkował elementy plastikowe, montował foteliki i rozprowadzał finalny produkt na rynkach. Był to ewenement, gdyż po raz pierwszy Graco zaufało producentowi OEM w Europie. Celem Graco była optymalizacja łańcucha zaopatrzenia, który mógłby konkurować z Azją pod względem kosztów wewnętrznych, elastyczności, profilu ryzyka i co najważniejsze – jakości.

Rozwiązanie Rosti Poland

Rosti Poland zdołał zaproponować kompletne rozwiązanie. Odpowiadaliśmy za zaopatrzenie w części nie tylko plastikowe, zmontowaliśmy i przetestowaliśmy produkt oraz dostarczyliśmy gotowe do sprzedaży foteliki na rynki docelowe. Utworzyliśmy sprawny i zdolny do szybkiej reakcji łańcuch dostaw. Cały proces produkcji umożliwił Rosti Poland osiągnięcie zgodności z amerykańskimi standardami bezpieczeństwa, aby zagwarantować stuprocentową precyzję. Rosti Poland wysłał do Stanów Zjednoczonych zespół w celu wyszkolenia i zaznajomienia z normami i standardami Graco. Po szeroko zakrojonym programie testów fotelik został dopuszczony do masowej produkcji i w 2010 roku pierwsze foteliki trafiły na rynek.

Korzyści

•      Bezproblemowa komunikacja, model współpracy zbudowany na wzajemnym zaufaniu: doskonałe dopasowanie kulturowe

•      Partnerskie podejście do sprostania wyzwaniu

•      Efektywny, alternatywny łańcuch dostaw, który skutecznie konkuruje z azjatyckimi dostawcami

Po sukcesie tego projektu, Rosti Poland został zaangażowany w produkcję innego fotelika dziecięcego na rynek europejski a także do produkcji plastikowych części do wózków dziecięcych Teutonia.